De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaat een onderzoek starten naar het gebruik van lachgas onder jongeren. Dit bevestigde woordvoerder Leonne Gartz vandaag aan Lef.
Het ministerie wil voornamelijk weten wanneer jongeren lachgas gebruiken, in welke hoeveelheid en op welke plekken. Ook wordt onderzocht wat voor schadelijke effecten lachgas precies heeft. Verrassend genoeg wordt het verslavende effect van lachgas niet apart bekeken. Ook is nog niet bekend wie het onderzoek gaat uitvoeren. Het initiatief voor dit onderzoek komt van PvdA-Kamerlid Marith Volp. Volp sprak afgelopen zaterdag over haar oproep aan het ministerie in tv-programma Kassa.
Datum 24/10/2016
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
‘Ik heb altijd goed kunnen tetteren, maar na mijn scheiding werd het een probleem. Toen ging het van drinken naar zuipen. Mijn ex kreeg op een gegeven moment een hersenbloeding en is veranderd. Hij ging veel alcohol drinken en begon mij te slaan. Toen was de maat vol, in 2003 ben ik bij hem weggegaan. Twee maanden later overleed hij.’
Lange tijd nadat ghb-verslaafden in herstel zijn geraakt, voelt het voor hen alsof ze in een soort film leven. Ze zijn nuchter, maar hun gevoel strompelt er in de verte nog wat achteraan. Hoe kan dat? Kent deze verslaving gevolgen die wellicht onherstelbaar zijn?