De nieuwe Lef ligt in de winkel!
Het aantal mensen dat zich met een GHB-verslaving bij een kliniek meldt, daalt significant. Dat is bekendgemaakt door drugs- en alcoholverslavingsmonitor Ladis. Ondanks de afname maken deskundigen zich nog steeds zorgen.
Volgens onderzoekers van Nispa kent twee derde van de behandelde gebruikers een terugval. GHB is erg riskant vanwege de smalle marge tussen effect en overdosering. Van de GHB-patiënten in de verslavingszorg is 80 procent door het gebruik minstens eenmaal bewusteloos geraakt. Bij stoppen met de vloeibare harddrug kunnen ernstige onthoudingssymptomen optreden zoals angst, motorische onrust en hallucinaties.
Tussen 2008 en 2012 was er sprake van een explosieve groei en ontstonden er wachtlijsten voor behandeling. Hier is een einde aan gekomen en de wachtlijsten zijn inmiddels opgelost. Ton Mol van Ladis zegt in De Telegraaf dat potentiële gebruikers zich laten afschrikken door 'foute' GHB-verhalen waarin verslaving en 'out gaan’ op de loer liggen.
De gemeente Groningen probeert als eerste stad rookvrij te worden. Het college is voor en vandaag stemt de gemeenteraad hierover.
Verslaafd aan gokken: zijn opa was het, zijn vader Luc Nilis én hijzelf, al had hij dat jaren niet door. Voormalig PSV’er Arne Nilis (25) werd afgelopen jaar na één tweet gebombardeerd tot boegbeeld van de Belgische gokverslaafden. Hij pleit nu voor erkenning van het ziektemodel en betere zorg. ‘Mijn naam heeft voor- en nadelen. Nu krijg ik de kans om te spreken en iets bij te dragen.’
Als Nina speelt ze sinds jaar en dag de rol van de opstandige en eigenzinnige dochter van Ludo en Janine Sanders uit de succesvolle soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Niemand zou ook maar vermoeden dat hier ooit een intens ziek en onzeker meisje onder zat. ‘Ik wist niet meer hoe ik moest leven.’